TEAM MTB KOMOBIKE SCOTT

 

 

 

 

Team MTB KOMOBIKE SCOTT jest drużną kolarską startującą w maratonach MTB oraz Cross Country (XC). Tworzą ją rowerowi pasjonaci skupieni wokół sklepu Komobike – klienci, przyjaciele, mechanik i właściciel – wszyscy dzieląc jedną pasję postanowili startować w zawodach kolarskich jako drużyna.

Grupa powstała na wiosnę 2014 roku i już od pierwszego startu, zajmując kilka miejsc na podium, jej zawodnicy pokazali, że będą widoczni na polskiej scenie MTB. Niejednokrotnie później udowodnili, że nie był to wyjątek od reguły – pojawiając się później na pudle takich zawodów jak Mistrzostwa Polski XCM, Mistrzostwa Warszawy XC, Świętokrzyska Liga Rowerowa MTB CROSS, Galiński MTB, Poland Bike, Skandia czy Mazovia. Zależy nam zarówno na profesjonalnym podejściu do startów w zawodach (rozpoczynając od usestymatyzowanych treningów, kończywszy na odpowiednim prezentowaniu się na wyścigach), jak i na czerpaniu maksimum przyjemności z jazdy oraz budowaniu świetnej, przyjacielskiej atmosfery w grupie.

Jesteśmy otwarci na nowych członków ekipy (o tym niżej).

 

 

 

POLUB KOMOBIKE NA FACEBOOKU

Bądź na bieżąco z sukcesami teamu!

NASZ TEAM WSPIERAJĄ

KOMOBIKE

Sklep i serwis rowerowy

SCOTT SPORTS

Najwyższej klasy rowery i sprzęt sportowy

ODLO

Wysokogatunkowa bielizna termoaktywna i odzież sportowa

ZAWODNICY

MAREK DŁUGOŁĘCKI

Założyciel, zawodnik, trener, a czasem nawet mechanik teamu. Dzięki jego doświadczeniu w kolarstwie oraz wiedzy o metodach treningowych i sprzęcie, członkowie ekipy ciągle rozwijają się i zdobywają kolejne podia. Sam jest w światowej czołówce bikejoringu. Choć uważa, że prawdziwa zabawa zaczyna się dopiero, gdy rower dodatkowo napędzają 4 łapy psa, z powodzeniem zdobywa liczne pudła na zawodach MTB.

Najważniejsze osiągnięcia:

 • Wicemistrz świata i Mistrz Europy w bikejoringu (więcej przeczytasz w zakładce Bikejoring)
 • Mistrz Warszawy XC
 • Liczne podia na zawodach z takich serii jak: Poland Bike, Mazovia MTB Marathon, Bike Marathon, Galiński MTB, Świętokrzyska Liga Rowerowa MTB CROSS, Gryf Maraton.

Rower MTB: rama Scott Scale 700 RC, osprzęt XTR.
Rower szosowy: Scott Solace 30

JANEK CZAPLIŃSKI

Niestrudzony optymista i siła napędowa naszego teamu. Bez jego energii i wsparcia organizacyjnego ta grupa mogłaby w ogóle nie powstać. Kiedy wszystkim kończy się energia i zapał, on jest w stanie namówić nas do najbardziej szalonych rowerowych pomysłów. 

Najważniejsze osiągnięcia:

 • Pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej w zawodach PolandBike w 2014 r
 • Wielokrotnie na podium w mazowieckich maratonach

Rower MTB: Scott Scale 700 Premium
Rower szosowy: Scott Solace 30

PIOTR TRUSZCZYŃSKI

Całe życie albo przy rowerze (jest mechanikiem w Komobike), albo na rowerze. Naczelna maruda naszego teamu. Mimo wydolności konia pociągowego potwierdzonej tyloma tytułami, że trudno by je tutaj pomieścić, zawsze znajdzie powód do narzekania – nawet na pierwsze miejsce (bo przecież mógł im bardziej odjechać!).

Najważniejsze osiągnięcia:

 • Wicemistrz Polski, Kat. M2 (Mistrzostwa Polski XCM w Obiszowie 2014, wśród zawodników bez licencji)
 • Mistrz Warszawy 2014 XC w kat. Masters.
 • W sezonie 2014 ponad 20 miejsc na podium na takich imprezach jak: Skandia, Świętokrzyska Liga Rowerowa MTB CROSS, Poland Bike, Galiński MTB, Bike Maraton.

Rower MTB: Scott Scale 920

IZABELA PAZYNA

Ta kobieta ma moc! W kategorii wytrzymałość może położyć na łopatki nie jednego twardziela…

Najważniejsze osiągnięcia:

 • Zwycięzstwo w imponującym stylu na Mazovia 24h Marathon
 • Wielokrotnie na podium dystansu MAX Poland Bike Marathon

Rower MTB: Scott Spark 710

MARCIN KRUSZEWSKI

Doświadczony kolarz, dobrze wie jak się ścigać i trenować. Obecnie niestety ściga się głównie z brakiem czasu, ale całe szczęście znajduje go jeszcze troche na rower. Uzależniony od roweru, adrenaliny i rywalizacji. Jego motto życiowe to „byle do koła”.

Swoje kolarskie szlify zdobywał w szkole mistrzostwa sportowego w Żyrardowie, startował głównie na szosie i torze. Teraz, po przerwie, wraca do ścigania na rowerze i jest już widoczny w czubie maratonów MTB. Zatem czekamy na sukcesy!

Rower MTB: Scott Scale 730

ZOSIA RADZIKOWSKA

W teamie ma na koncie najmniej startów w zawodach. Ma za to wiele wykręconych kilometrów w nogach dzięki swoim rowerowym podróżom i pasji do długich dystansów. Przekonywanie się do udziału w sportowej rywalizacji idzie jej opornie, ale inni członkowie ekipy dość skutecznie ją indoktrynują.

Najważniejsze osiągnięcia:

 • Rowerem jeździła po 4 kontynetach, z sakwami wgramalała się np. na himalajskie przełęcze powyżej 5000 m. n.p.m.
 • Dała się przekonać do startowania w maratonach, ale co z tego wyniknie jeszcze nie wiadomo…

Rower MTB: Scott Scale 940
Rower szosowy: Scott Foil 15

SŁAWEK BANASIK

Od lat w sporcie, choć niekoniecznie w kolarstwie. Jeszcze kilka lat temu zawodowo grał w koszykówkę, niestety karierę w tym sporcie przerwała mu poważna kontuzja kolana. Po rehabilitacji nie przeszkadza ona całe szczęście w kolarstwie i osiąganiu coraz lepszych wyników.

Rower MTB: Scott Scale 910

DOŁĄCZ DO EKIPY KOMOBIKE SCOTT!

 

Do teamu KOMOBIKE SCOTT może dołączyć każdy, bez względu na doświadczenie. Jeżeli startujesz w zawodach kolarskich i chcesz występować w barwach naszego teamu, oferujemy zniżki na części i akcesoria rowerowe oraz usługi serwisowe, a także dofinansowanie startów. Jeżeli jesteś zainteresowany dołączeniem do naszej ekipy i chcesz dowiedzieć się o więcej szczegółów, napisz na adres sklep@komobike.pl.